Üyeliksiz chat siteleri
Chat Odaları

Üyeliksiz Sohbet Siteleri

Günümüz insanı, apartman hayatı içerisinde sıkışmış bir biçimde yaşıyor. İşten eve, evden işe monoton ve sıkıcı bir hayat farklı arayışları da beraberinde getiriyor. İşte internet üzerindeki chat sayfaları da bu arayışın bir sonucu olarak karşımıza çıkıyor. Gündelik hayatta birbirini tanımayan, aynı mekanı paylaşmayan, aynı ortamda bulunmayan insanlar internette yer alan chat sayfaları üzerinden birbiri ile iletişim kurup, diyaloğa geçebiliyor.

Ne var ki, internet çok geniş ve dağınık bir ortam. Ulusal veya uluslar arası sohbet odaları ve chat sayfaları sohbet ilerlese dahi, yüz yüze görüşme imkanı sağlamayabiliyor. Farklı şehir ve ülkelerde yaşayan sohbet ediciler, muhabbetlerini yalnızca internet üzerinde devam ettiriyor ve bir araya gelemiyor. Ancak Üyeliksiz chat siteleri odaları buna bir alternatif sunuyor.

Yerel Chat Sayfaları

İşte bu duruma alternatif olarak yerel chat sayfaları devreye girmiş durumda. Bu yerel sayfalar arasında Kayseri de yer alıyor. Kayseri 38 plaka kodu ile biliniyor. Türkiye’nin en büyük ve en kalabalık 14. Şehri olan Kayseri, Ankara ve Konya’dan sonra İç Anadolu bölgesinin de üçüncü büyük vilayeti. Erciyes Dağı ile bizlere selam gönderen Kayseri’nin yerel chat sayfaları, bölge insanını buluşturmak ve kaynaştırmak için bir alternatif sunuyor. Kayseri’li vatandaşlar odalarındaki sohbetlerini ilerlettikten sonra, şehrin herhangi bir noktasında buluşup, bir araya gelebiliyor.

Chat odalarının bu imkanlarına karşın, tehlikeleri de gözden uzak tutmamak gerekiyor. Tanışılacak, buluşulacak kişiyi iyice tanımak, niyetini öğrenmek elzem hale geliyor. Unutulmamalı ki; sapıklar, hırsızlar, caniler, ruh hastaları da çok kolay bir biçimde internet chat sayfalarına girip sohbet edebiliyor. Ulusal basında sıkça duyduğumuz ve gördüğümüz üzere chat sayfalarında başlayan diyaloglar istenmeyen şekillerde sonuçlanabiliyor. Kimi zaman bir ahlak düşmanı, karşılaştığı kadın ve çocuklara karşı cinsel saldırılarda bulunuyor, kimi zaman bir organ mafyası üyesi yakaladığı kişileri ve özellikle de çocukları ticari emellerine alet edebiliyor.

Dolandırıcılara Dikkat

Hem dünyada hem de ülkemizde ve Kayseri’de evlenme, temiz bir hayat kurma vaadiyle insanları kandıran dolandırıcılar, özellikle sohbet sayfalarında cirit atıyor. Uzmanlar ne kadar güvenirsek güvenelim kimseye paramızı, değerli eşyalarımızı kaptırmamamız gerektiği konusunda uyarıyor. Üyeliksiz chat siteleri kullanıcılarının da bu hususlara dikkat etmeleri gerekiyor.

Tunceli Sohbet Siteleri

Previous article

Canlı Chat Sohbet Siteleri İle Keyifli Vakit Geçirin

Next article

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir